След като днес предупреждението важеше за 14 области, утре жегите ще обхванат цяла България
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в цялата страна, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В равнинните части от страната се очакват максимални температури между 33° и 38°, като в София термометрите ще показват около 34°.
Днес предупреждението от първа степен за високи температури бе в сила за 14 области на България. Това са Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол.
Според прогнозата на синоптиците от НИМХ, утре времето ще остане слънчево и горещо. В следобедните часове над Източна България и планините ще се развие незначителна купеста облачност. В източните райони ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.













