България

Двете деца, пострадали при тежката катастрофа в Горна Оряховица, вече са в Детската травматология на “Пирогов“

  25.06.2026 14:11  
Двете деца, пострадали при тежката катастрофа в Горна Оряховица, вече са в Детската травматология на „Пирогов“

Добра новина от болница “Пирогов“ относно състоянието на децата, пострадали при тежкия инцидент в Горна Оряховица миналата седмица. 15-годишното момче вече е изведено от реанимация и е преместено за лечение в клиниката по Детска травматология. Там от вчера се намира и 12-годишното момче, което също пострада при същата катастрофа.

Двете деца бяха приети с политравми след инцидента, като заради критичното им състояние се наложи транспортирането им с хеликоптер до София. В “Пирогов“ те преминаха през интензивно реанимационно и хирургично лечение, което стабилизира състоянието им и позволи преместването им в травматологичното отделение.

Работата на медицинските екипи продължава, като състоянието на децата се следи отблизо.