58-годишен мъж е загиналият при пожар в дома си в Перник.Сигналът за инцидента е подаден в понеделник около 06:50 ч. на телефон 112. Незабавно към мястото са изпратени четири противопожарни екипа и служители на полицията.
След овладяване на огъня е открито безжизненото тяло на собственика на апартамента – 58-годишен мъж от града. При пожара са унищожени техника, домашно имущество, PVC дограма и фасадна топлоизолация. Огледът е извършен от служители на ОДМВР – Перник в присъствието на съдебен лекар. По първоначални данни не са установени следи от насилие.
Тялото е транспортирано за аутопсия в Съдебна медицина – Перник. Причините за пожара все още се изясняват. Предполага се че огънят е тръгнал от печка на твърдо гориво.Образувано е досъдебно производство, като разследването продължава под надзора на прокуратурата.
През изминалото денонощие пернишките огнеборци са реагирали и на още три сигнала – за пожари в сухи треви и отпадъци в метален контейнер в квартал “Бела вода“ и на ул. “Якоруда“, както и за оказване на техническа помощ на площад “Кракра Пернишки“.













